رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۱ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 25 June
  بندر انزلی لطیف
  ٢٩(°C)
  وزش باد ۴(mph)
  فشار ٢٩.٩٨(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 9-Very High
  رطوبت ٢٩.٩٨(in)
اوقات شرعی

رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در گیلان گفت: آن‌ها که می‌گویند حرف از فتنه کی باید تمام شود مأمور اجرای چنین فتنه و توطئه‌ای هستند و تلاش دارند تا جریان فتنه به فراموشی سپرده شود. لذا می‌گویند اصلاً فتنه‌ای در کار نبوده است. یک سوءتفاهم در قضیه نظام و انتخابات بین نظام و بخشی از مردم بود. باید به این مسأله خاتمه داد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل، حجت الاسلام سید کاظم میرحسینی اشکوری از معدود نیروهای انقلابی است که در کوران فتنه ۸۸، مواضعی صریح اتخاذ کرد و در گیلان به روشنگری علیه فتنه پرداخت. به مناسبت ایام حماسه ۸ و ۹ دی هفته نامه راه ۵۷به سراغ وی رفته است:

***

راه ۵۷: در مورد دلیل حصر و چرایی محاکمه نکردن سران فتنه کمی توضیح دهید.

– اولاً مجازات حصر مجرم یک اصل قانونی است. برابر ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی حاکم شرع حق دارد کسانی را در خانه یا مکان خاصی حصر کند زیرا ممکن است اعدام آنان اثرات منفی داشته باشد و گاهی موجب سواستفاده دشمنان داخلی و خارجی و سبب فتنه دیگری شود.

دوما ممکن است آزاد بودن آنان نیز سبب ناامنی و مخاطرات عمومی شود چون اگر سران فتنه آزاد باشند ممکن است با گفتار و رفتار یا تقریر خود موجب بی‌نظمی و اغتشاش تخریب اموال عمومی و سلب امنیت و آسایش عموم شوند و این اقدام امنیتی (حصر سران فتنه) در بسیاری از کشورها به عنوان اقدام تأمینی بازدارنده وجود دارد و ماده ۲۹ اعلامیه حقوق بشر و مواد ۱۲ و ۱۴ و ۱۸ و ۱۹ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی مؤید این موضوع است.

سوما اینکه با توجه به اینکه حصر سران فتنه برابر اصل ۱۷۶ قانون اساسی از طریق شورای عالی امنیت ملی به‌منظور تأمین منافع ملی و پاسداری از انقلاب اسلامی و حاکمیت ملی انجام گرفته و مورد تأیید رهبر معظم انقلاب مرجع تقلید و حاکم سیاسی نظام اسلامی و رئیس قوه قضاییه نیز قرار گرفته است یک حکم شرعی و عقلی و قانونی است مخالفت با آن مخالفت با شرع مقدس و قانون اساسی و ولایت و رهبری است که قابل تعقیب و مجازات است.

دلیل چهارم اینکه این کار و عمل جدیدی نیست. سابقه تاریخی نیز دارد از جمله در زمان امام علی (ع) همسر پیامبر که در یک حمله نظامی علیه حکومت حق علوی شرکت داشت محاکمه و مجازات نشد و از طرفی آزادی مطلق هم نداشت بلکه اعمال و رفتار وی تحت نظر مستقیم شخص حضرت علی (ع) قرار داشت تا مجدداً حرکت خلاف در امر سیاست و حکومت از وی سرنزند. همچنین زمان امام خمینی (ره) آقای شریعتمداری که در یک کودتا دست داشت و به آن اعتراف و از امام و امت عذرخواهی کرد و بدون شک جرم وی کمتر از اعدام نبود اما در منزل خود تا پایان عمرش در حصر قرار داشت.

آقای منتظری نیز در خانه محصور شد و آقای صانعی نیز به نحوی در منزل تحت نظر قرار دارد.

راه ۵۷: میزان خسارت و جرم فتنه گران چه مقدار است؟

– رهبر معظم انقلاب فرمودند کسانی که فتنه ۸۸ را به وجود آوردند به کار کشور ضربه سختی زدند که اگر این فتنه نبود بلاشک کارهای گوناگون کشور بهتر پیش می‌رفت. به نظرم فتنه ۸۸ علاوه بر خسارت‌های مادی و جانی که داشت (مانند از بین بردن اموال عمومی و دولتی که تعداد ۱۴۱ بانک به آتش کشیده شد مغازه‌های مردم تخریب گردید مساجد به آتش کشیده شد حدود ۳۰ نفر کشته و تعدادی مجروح شدند و حدود یک سال مملکت به هرج‌ومرج و ناامن کردن کسب‌وکار مردم گذشت) ۳ خسارت مهم و جبران‌ناپذیر دیگر داشت که هرگز قابل جبران نیست: تلخ کردن شیرینی انتخابات و حماسه بزرگ و حضور ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات که موجب تشکیک در مشروعیت نظام و بی‌اعتبار کردن انتخابات شد. آنان با اعتراض و اعلام تقلب این ذهنیت را به وجود آوردند که انتخابات در ایران از سلامت برخوردار نیست و نظام هرکسی را بخواهد      پیروز می‌کند که رهبری فرمودند «زیر سؤال بردن مشروعیت حماسه بزرگ مردم که در تاریخ ایران و جهان بی‌نظیر بود جرم و جنایتی نابخشودنی است.»

شکستن وحدت و انسجام مردم. آنان با اجرای این طرح از پیش تعیین شده بین مردم و مسئولین و بین خواص و قوای اجرایی مملکت اختلاف ایجاد کردند وضع دانشگاه‌ها را به هم ریختند و دوقطبی و شکاف و اختلاف بین امام و امت به وجود آوردند و این آثار به‌زودی از بین نخواهد رفت و امروز همچنان خسارت آن را مشاهده می‌کنیم

سومین و شاید مهم‌ترین خسارت به طمع انداختن دشمنان انقلاب، در رأس آن استکبار جهانی بود زیرا حکومت ایران آن‌چنان از شوکت و اقتدار برخوردار بود که دشمن از شکست دادن ایران به‌کلی مأیوس شده بود که بعضی از تحلیل گران غربی به صراحت به آن اعتراف داشتند. ایجاد آشوب در فتنه سال ۸۸ و اغفال مردم ابتدا به بهانه واهی اعتراض به تقلب در انتخابات و کشاندن جمعیت زیادی به خیابان و با دادن شعارهای ساختارشکن علیه نظام، ولایت فقیه و شعارهای حذف اسلامیت نظام جمهوری اسلامی و شعار علیه فلسطین و غزه و لبنان، حمله به مقدسات مذهبی و عزاداران حسینی و آتش زدن پرچم امام حسین (ع) و عکس امام، سوت کشیدن و کف زدن و رقصیدن در روز عزای امام حسین (ع)، زیر سؤال بردن مشروعیت نظام و… دشمن را امیدوار کرد و استکبار جهانی به آسیب‌پذیری نظام یقین پیدا کرد. لذا به صورت علنی و آشکار به میدان آمد و از جریان فتنه و فتنه گران حمایت کرد، هم‌زمان تحریم‌های جدیدی را برای آخرین ضربه به نظام تصویب کرد، حتی نیروهای خود را برای حضور در منطقه و حمله نظامی احتمالی در مرزهای غربی پیاده کرد و امروز نیز به حمایت از فتنه گران همچنان ادامه می‌دهد و تاکنون ۷۰۰ اتاق فکر با ارایه ۳۵۰۰ مقاله، ۴۰۰ جلد کتاب برای حمایت از جریان برانداز منتشر کردند. لذا رهبر معظم انقلاب فرمودند: آنان دشمنان را امیدوار کردند و به آنان روحیه دادند و کشور را به پرتگاه بردند اما بحمدالله خدای متعال کمک کرد، ملت توانست از این مشکل بزرگ عبور کند.

راه ۵۷: بصیرت مردم گیلان در ایام فتنه چگونه بود؟

در بصیرت مردم گیلان همین بس که یک روز بلکه دو روز زودتر از سایر استان‌ها به حمایت از نظام به میدان آمدند چون حضور حماسی مردم از روز ۷ دی شروع شد و روز هشتم دی، به اوج خود رسید و آن حماسه بزرگ را در میدان شهرداری رشت به وجود آوردند که موجب جلب رضایت رهبری گردید. بنده این توفیق را داشتم که سخنران رسمی این مراسم بودم، جدا حضور پرشور مردم غیرقابل توصیف است و جالب اینکه هنوز در هیچ استانی نام بعضی از سران فتنه برده نشده بود که مردم غیور و دین‌دار رشت علیه ۴ نفر از سران فتنه شعار می‌دادند و این نشانه آگاهی و بصیرت مردم گیلان است.

راه ۵۷: چرا فتنه نباید فراموش شود؟

بنده به چند دلیل بازخوانی فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی را ضروری می‌دانم و معتقدم نباید این جنایت از نظرها محو و از افکار عمومی زدوده و فراموش شود:

اول: ضرورت روشنگری و بصیرت افزایی به نسل آینده، زیرا با توجه به پیچیدگی‌های جریان فتنه که از خصوصیات فتنه و فتنه‌گری است خسارت‌ها و هزینه‌های سنگین و جبران‌ناپذیری را که برای کشور به بار آورد، آگاهی و شناخت آن برای همگان بویژه نسل آینده لازم و ضروری است باید نسل‌های آینده از واقعیت فتنه بزرگ و توطئه خطرناک سال ۸۸، همچنین حماسه بزرگ ۹ دی در دفاع از نظام و رهبری و شکست مفتضحانه جریان فتنه، اطلاع حاصل کنند.

رهبر معظم انقلاب در این خصوص می‌فرمایند باید نسل‌های آینده خائنان به نظام و انقلاب و مدعیان دروغین جمهوریت را بشناسند.

دوم: جلوگیری از تحریف و پیشگیری از بازگشت مجدد فتنه. زیرا اگر صورت مسأله کاملاً پاک شود و فتنه گران و عملکرد آنان به‌طورکلی برای مردم شناخته نشود بعید نیست فتنه بزرگ‌تری با سازوکار دیگری با بهانه خدمت برای مردم و دفاع از حقوق مردم، اصل نظام جمهوری اسلامی را به خطر بیاندازد و طراحان و اصحاب اصلی فتنه فراموش شوند و بدون توبه و پرداخت هزینه، به فعالیت عادی خود بپردازند و در این صورت چه بسا ممکن است متخلف به جای مدعی بنشیند و خود را محق دانسته و از نظام جمهوری اسلامی طلبکار شوند

آن‌ها که می‌گویند حرف از فتنه کی باید تمام شود مأمور اجرای چنین فتنه و توطئه‌ای هستند و تلاش دارند تا جریان فتنه به فراموشی سپرده شود. لذا می‌گویند اصلاً فتنه‌ای در کار نبوده است. یک سوءتفاهم در قضیه نظام و انتخابات بین نظام و بخشی از مردم بود. باید به این مسأله خاتمه داد!

این افراد بدون توجه به حمایت صریح بیگانگان از جریان فتنه و شعارهای ساختارشکن علیه نظام و رهبری، ایجاد آشوب و قتل و غارت با هدف براندازی، فتنه گران را با حماسه‌سازان ۹ دی و حمایت از نظام و ولایت یکی می‌دانند و توطئه و فتنه عظیم را سوءتفاهم و اختلاف انتخاباتی معرفی می‌کنند. ما هرگز نخواهیم گذاشت جریان فتنه فراموش شود و تاریخ غدیر تکرار گردد.

سوم اینکه، تداوم برخورد با فتنه و فتنه گران. این یک اصل قرآنی است چون داستان مقابله حق و باطل و فتنه و فتنه‌گری ادامه دارد لذا مقابله با فتنه گران هم بنا بر آموزه‌های قرآن باید ادامه یابد. قرآن کریم می‌فرماید: و قاتلوهم حتی لا تکون فتنه یکون الدین کله لله.

آن‌ها که می‌گویند داستان فتنه تا کی باید ادامه یابد یا هدفشان فتنه‌گری و دشمنی با نظام است یا از روی جهل و بی‌سوادی است وگرنه اگر کسی از فرهنگ پویای قرآنی اطلاع داشته باشد هرگز چنین سخن سخیفی را به زبان نمی‌آورد زیرا همچنان که بیان شد داستان فتنه و فتنه‌گری و مبارزه با جریان فتنه پایانی ندارد و این حرف دین و قرآن است.

راه ۵۷: چرا آمریکا و اسرائیل و انگلیس از سران فتنه حمایت کردند؟

علی (ع) حمایت ناپاکان و ستمگران و دشمنان قسم‌خورده اسلام از فتنه گران را یکی از مشخصه‌های فتنه می‌داند و می‌فرماید: تدبرها الا رجاس و تنطق فی‌ها الظلمه. یعنی گروه فاسد و ناپاک، مدیریت فتنه را به عهده می‌گیرند و ستمگران به حمایت از فتنه گران سخن می‌گویند و دیدیم در فتنه سال ۸۸ روسای جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی و انگلیس و همچنین تمام مخالفان نظام جمهوری اسلامی از سلطنت‌طلبان و وابستگان رژیم پهلوی گرفته تا گروه‌های الحادی و گروهک منافقین و فرقه ضاله بهاییت و خانواده‌های معدومین از جریان فتنه حمایت کردند به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت حادثه سال ۸۸ محصول کینه انباشته‌شده استکبار جهانی با فراخوان تمام مخالفین و جهت‌دهی آنان همچون جنگ احزاب علیه نظام بود که انتخابات سال ۸۸ را بهترین فرصت برای اجرای این طرح از پیش تعیین شده می‌دانستند.

 

۸ دی

   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار