رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
 • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
 • 2018 Sunday 18 March
  بندر انزلی لطیف
  ١٣(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٣٠.٠٨(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٣٠.٠٨(in)
اوقات شرعی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با اشاره به کشف لاشه یک قلاده فک خزری در ساحل بندر انزلی گفت: مرگ این قلاده فک خزری مربوط به ۲۵ روز الی یک ماه گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی صدای ساحل به نقل از تسنیم، قربانعلی محمدپور با اشاره به کشف لاشه یک قلاده «فک خزری» در ساحل بندر انزلی اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های اولیه، مدت زیادی از مرگ این فک خزری می‌گذرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با بیان اینکه آثار ضربه بر نقاط مختلف بدن این گونه در معرض انقراض مشاهده است، عنوان داشت: احتمال می‌رود دلیل وجود این جراحات، ضربات صیادان به این فک به‌هنگام گرفتار شدن در تور صیادی آنان باشد.

محمدپور با اعلام اینکه مرگ این قلاده فک خزری مربوط به ۲۵ روز الی یک ماه گذشته است، خاطرنشان کرد: بررسی و کارشناسی‌های تکمیلی در این زمینه توسط مرکز تحقیقات استان گلستان در حال انجام است و نتیجه آن تا یک ماه آینده مشخص می‌شود.

وی با یادآوری اقدامات انجام‌ شده توسط اداره محیط زیست در رابطه با حفظ این گونه‌های حیوانی در معرض انقراض تأکید کرد: فک خزری بزرگترین گونه پستانداران دریایی خزر است و نخستین قدم برای مراقب از آن فرهنگ‌سازی بین مردم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با اشاره به برگزاری نشست‌های متعدد با ساحل‌نشینان دریای خزر در استان گیلان گفت: پاکسازی آلودگی‌های دریای خزر و اطلاع‌رسانی جوامع محلی و صیادان از اقداماتی است که باید انجام شود.

محمدپور با اشاره به راه‌اندازی تصفیه‌خانه بندر انزلی در راستای اجرای کنوانسیون دریای خزر ابراز داشت: استان‌های حاشیه دریای خزر موظف هستند اقدامات لازم جهت رفع آلودگی دریای خزر را انجام دهند.

یک قلاده فک خزری که از گونه‌های در معرض انقراض و بزرگترین گونه پستانداری دریای خزر است چند روز گذشته در ساحل بندر انزلی کشف شد.

فک خزری از گونه‌های حفاظت شده و در حال انقراضی است که تنها در دریای خزر وجود دارد و یکی از منابع مهم زیست‌محیطی این دریا به‌شمار می‌آید.

   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار