رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
 • الجمعة ۱۰ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Friday 25 May
  بندر انزلی Mostly Cloudy
  ٢۶(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢٩.٨٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢٩.٨٧(in)
اوقات شرعی

عضو هیئت رئیسه شورای شهر انزلی گفت: الگوی معماری ایرانی ـ اسلامی “نمای ساختمان” در انزلی برای ترویج این سبک معماری اصیل احداث شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرانزلی، سعید آفتابی‌حسین امشب در نشست “معماری ایرانی-اسلامی و نمای ساختمان” با اشاره به ضرورت ترویج معماری اسلامی در ساخت و سازهای شهری، اظهار داشت: ساختمان مرکزی شورای شهر انزلی با الگوی ایرانی-اسلامی نماسازی شد تا الگویی ارزان‌قیمت و ایرانی ـ اسلامی برای اجرای در پروژه سایر ساختمان‌های شهری باشد.

وی با بیان اینکه مبلمان شهری انزلی نیازمند نگاه فرامحلی است، افزود: باید جهانی فکر کنیم، ملی طراحی و بومی و محلی اجرایی کنیم تا معماری شهرمان معرف هویت و فرهنگ انزلی شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر انزلی با اشاره به  ضرورت توجه به علم معماری، گفت: در تلاشیم تا با همکاری اساتید دانشگاهی سند معماری ایرانی-اسلامی شهر انزلی را تدون و به تصویب برسانیم.

آفتابی‌حسین با بیان اینکه ساختمان و بناهای دولتی و عمومی باید الگوی معماری ایرانی ـ اسلامی باشد، تصریح کرد: بسیاری از ساختمان‌های نهادهای عمومی با معماری ایرانی ـ اسلامی فاصله بسیار دارد.

وی افزود: در چنین شرایطی تصمیم گرفتیم تا نمای ساختمان مرکزی شورای شهر انزلی را به‌عنوان الگوی معماری ایرنی ـ اسلامی اجرایی کنیم تا مردم به زیبایی این نوع معماری در حوزه نمای ساختمان بیش از پیش واقف شوند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر بندرانزلی با اشاره به سفر مدیراجرایی حوزه زمین سازمان ملل متحد به انزلی، خاطرنشان کرد: این مقام مسئول از تلاش‌های شورای شهر انزلی در حوزه Gis  تقدیر کرد.

آفتابی‌حسین با اشاره به مشارکت اساتید دانشگاهی انزلی در ترویج معماری اصیل ایرانی-اسلامی گفت: الگوی معماری ایرانی-اسلامی “نمای ساختمان” در انزلی برای ترویج این سبک معماری اصیل احداث شد.

وی با بیان اینکه معماری اسلامی تحت تاثیر فرهنگ اسلامی به وجود آمده است، گفت: ترویج بهره‌گیری از معماری ایرانی ـ اسلامی از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده که نشان دهنده هویت و اندیشه اسلامی است.

   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

 • مدیراجرایی حوزه زمین سازمان ملل متحد در سفر خود به انزلی از تلاش های شهرداری انز لی در حوزه GIS تشکر کرد ! جناب دکتر آفتابی ایشان از قسمت عکسبرداری هوایی که ماده اولیه شروع به کار برای پیاده سازی سیستم اطلاعات جغرافیایی است تشکر کرده است؟ آیا جناب آفتابی مستنداتی از بازدید ایشان از کارگروه GIS شهرداری انزلی دارند ؟ یا طبق معمول هنگام صرف غذا و پذیرایی توسط شهرداری انزلی تشکر خود را حین صرف غذا از شهرداری و زحماتشان در حوزه GIS اعلام کرده اند ؟
  برنامه اسکان بشر ملل متحد در ۸حوزه فعالیت دارد تا باعث بهتر شدن زندگی شهری از نطر اجتماعی و زیست محیطی شود. هبیتات از ۴۰ سال پیش فعالیت خود را شروع کرده و در ۷۰ کشور نمایندگی دارد. فعالیت‌های جاری هبیتات در هشت حوزۀ اصلی شامل ۱ – کاهش خطر پذیری ۲ – فراگیری اجتماعی همه اقشار ۳ – قانون گذاری شهری ، زمین و حکمروایی ۴ – خدمات زیربنایی شهری ۵ – اقتصادشهری ۶ – پژوهش های شهری و توانمند سازی ۷ – برنامه ریزی و طراحی شهری ۸ – مسکن و بهسازی سکونتگاه های غیر رسمی است تعدادی از برنامه‌های مبتکرانه سازما ن‌یافته هم در کنار این حوزه های کاری انجام می شود.
  مدیر اجرایی حوزه کاری زمین وظیفه اصلیش بخش قانونگذاری شهری در مقیاس بین المللی جهت تمرکز زدایی است و با حمایت از حکومت های محلی سعی دارد با بهبود دسترسی به خدمات اساسی برای همه شهروندان ، کیفیت زندگی شهری را ارتقا ببخشد . این حوزه کاری سه زیرمجموعه دارد . ۱- قانون­‌گذاری شهری ۲- زمین و شبکه جهانی ابزار زمین ۳- حکمروایی محلی و تمرکززدایی
  به فرض محال که سیستم تان را راه انداختید . شهروندان با کدام قسمت این سیستم زندگی راحت تری پیدا خواهند کرد که بدون آن قادر نبودند ؟ در جانمایی آمبولانس ها و آتش نشانی ها- در اطلاع از مسیرهای آب و برق و گاز و ترافیک شهری – در شناسایی لایه لایه مدارس و کودکستان ها و اماکن ورزشی و مذهبی و بهداشتی و کلینیک ها و مطب های پزشکی . شهرداری انزلی تا رسیدن به مرحله تشکر و تقدیر راه زیادی در پیش دارد . این تعارفات هنگام صرف غذا ارزش گفتن ندارد و بار علمی شهرداری و هیات رئیسه شورای شهر را بالاتر نمی برد .

 • در آخرین رای گیری در شورای شهر ،ایشان منشی و مهندس نواری سخنگو بودند. اما دوست دارند هر دو نقش را هم زمان اجرا کنند!!
  مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی برای ارتقای کیفیت سیمای شهری از سال ۸۷ ابه استانداری ها ابلاغ شده و طبق قانون شهرداری ها ، شهرداری ملزم به رعایت قوانین مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی هست.
  اگر الگوی معماری ایرانی اسلامی دارید چرا جلوی نمای پایانه دریایی بین المللی را که کامپوزیتی هست نگرفتید چون که استفاده از نما های پرده ای ( آلومینیومی ، کامپوزیت ،شیشه ای، شیشه ای جیوه ای و …) ضمن رعایت مبحث چهارم مقررات ملی ساختمان ، درجداره های بیرونی و قابل مشاهده از عرصه های عمومی ، برای کلیه بناهای دولتی و عمومی ممنوع بوده وفقط در بخش داخلی ساختمان می توانند از آن استفاده کنند . (بند ۳-۱-۱۶ ضوابط ارتقای سیمای شهری ) و به مالکین سه سال فرصت داده که مصالح نما را جایگزین بکنند.
  از سال ۸۷ چند سال می گذرد ؟
  اساتید دانشگاهی کمیته زیباسازی باید عضو هیات علمی باشند و این کمیته اعضای دیگری هم دارد .مکان کمیته زیبا سازی هم معاونت شهرسازی و معماری اداره راه و شهرسازی هست . اگر خودتان یک چیزی سرهم بکنید ضوابط شهرسازی را تو ی این بلبشوی انزلی ، دور زدید
  ظاهراً با مدرک دکترا ی نامشخص ، از دانشگاه نامشخص ، می توان صاحب نظر در زمینه معماری و شهرسازی هم بود ؟

ارسال دیدگاه

آخرین مطالب

بایگانی اخبار