رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۱ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 25 June
  بندر انزلی لطیف
  ٢۶(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢٩.٩٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢٩.٩٩(in)
اوقات شرعی

این روزها نبض جهان به سمت کربلا و در مسیر بهشت تندتر می زند، گزینه «کربلا» روی میز دنیاست و اربعین پرچمش در دست شیعیان با تمام قوا بالاست.

این روزها نبض جهان به سمت کربلا و در مسیر بهشت تندتر می زند، گزینه «کربلا» روی میز دنیاست و اربعین پرچمش در دست شیعیان با تمام قوا بالاست.

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)، می نویسم اینبار برای زوار اربعین، برای همان هایی که با پای پیاده قدم در راه عاشقی گذاشتند، می نویسم تا شاید صاحب این قدم ها نگاهی به دل های جامانده بیندازد.

اینروزها در گوشه و کنار جنب وجوش حسینی برپاست گویی دوباره عاشوراست اما هیاهوی این روزها صدای طبل و سنج و علم برافراشته و ایستگاه های صلواتی در کوچه و خیابان نیست حال و هوای اینروزها مصداق حلالیت و پیاده قدم برداشتن است.

امسال هم نشد که بیایم و بازهم جاماندم، اینروزها چقدر نگاهم بی بهانه تر می شود با دیدن رد پای رفته ها و شنیدن اخبارشان در قافله عاشقی که امسال هم رفتند تا برکت عمرشان را تا سال دیگر، حسینی امضا کنند.

این روزها نبض جهان به سمت کربلا و در مسیر بهشت تندتر می زند، گزینه «کربلا» روی میز دنیاست و اربعین پرچمش در دست شیعیان با تمام قوا بالاست، همه دنیا می دانند که اسلام ما شیعیان با عشق حسینی عجین است و این عشق پیر و جوان، بزرگ و کوچک ندارد هم قد خمیده هست و هم طفل شیرخواره!

اندکی بیشتر که نگاه کنیم عاشقانه ها را می توانیم زیباتر ببینیم، نقش اربعین بر صفحه روزگار تجلی هنرمندانه فصل عاشقی است که خیلی ها را پیاده و سواره به سمت کربلا کشانده. این راهپیمایی عظیم با دلاوری و همت بزرگ مردان و شیرزنان ما زیباتر برپا شده است تا دشمن بداند همه مسلمانان و علی الخصوص شیعیان با تمام قوا پشت هم ایستاده و آماده دفاع هستند.

از زمان های دور خوان پذیرایی امام حسین(ع) از زائرانش به هر مناسبتی برپا بوده و هست اما اینروزها فصل عاشقی ما حال و هوای دیگری دارد، حالا که دنیا دست طمع به سمت داشته های معنوی و اعتقادات ما بلند کرده، حالا که دشمنان کمر همت برای شیعه کشی بسته اند و به منا و سوریه و کربلا هم رحم نمی کنند برماست که بپا خیزیم و فقط لقب عاشقی حسین را یدک نکشیم اگر تا امروز عشقمان در عمل فقط آویختن پرچم سیاه بر در خانه مان در محرم، طبخ غذای نذری و روضه دهه اول و دوم محرم بود اکنون برماست که قهرمانانه وارد میدان شویم.

بر من شیعه حسینی واجب است که کربلا را در عمل زنده نگه دارم و ادامه دهنده راه عاشورا باشم نه در شعار بلکه با تمام توان، حال که نتوانستم پای پیاده به پابوسش بروم و اربعین، کربلایی شوم به خودم قول می دهم که زینبی باشم و امتیاز ارزشمند حسینی بودن را به رخ دنیا بکشم و از این ظرفیت به آسانی نگذرم.

اگر من در عمل زینبی باشم اگر تو حسینی باشی، اگر فرزندانمان علی اصغر و رقیه گونه باشند شک نکن که دنیا نام شیعه را هم با ترس ادا خواهد کرد و آنروز است که می گویم شاید این جمعه بیاید شاید….

   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار