رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۱ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 25 June
  بندر انزلی لطیف
  ٢٩(°C)
  وزش باد ۴(mph)
  فشار ٢٩.٩٨(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 9-Very High
  رطوبت ٢٩.٩٨(in)
اوقات شرعی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان:

تالاب انزلی پاکسازی می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با بیان اینکه تالاب انزلی توسط دستگاه “جمع‌آوری آلودگی از سطح آب” پاکسازی می‌شود گفت: این دستگاه با اعتبار ۲۸۰ میلیون تومانی از کشور کانادا خریداری شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل، قربانعلی محمدپور صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه تالاب بین‌المللی‌ انزلی سرمایه‌ای طبیعی برای کشور محسوب می‌شود اظهار داشت: در سال‌های اخیر اقدامات متعددی در راستای احیای این تالاب در استان صورت گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با بیان اینکه به‌منظور پاکسازی تالاب‌انزلی دستگاهی تحت عنوان دستگاه “جمع‌آوری آلودگی از آب” در این تالاب به کار گرفته شده است افزود: این دستگاه از سوی سازمان حفاظت محیط زیست استان گیلان از کشور کانادا خریداری شد.

محمدپور اعتبار هزینه شده برای خرید این دستگاه را ۲۸۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: در دو سال گذشته علاوه بر مشکلات متعدد در حوزه تالاب انزلی، بحث ورود پسماند، فاضلاب صنعتی و رشد گونه مهاجم سنبل آبی از مشکلات مهم و عمده احیای این تالاب بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان با بیان اینکه روز گذشته دستگاه مذکور به‌منظور اقدام عملیات پاکسازی در تالاب انزلی به آب انداخته شد خاطرنشان کرد: این دستگاه به خوبی قادر به جمع‌آوری گیاه مهاجم آزولا از سطح تالاب است.

وی توانایی دستگاه شناور “جمع‌آوری آلودگی از آب” را در جمع‌آوری پسماند‌های شناور، گیاهان آبزی غوطه‌ور در تالاب و جمع‌آوری گیاه سنبل آبی بیان کرد و گفت: به‌منظور احیای تالاب انزلی ساخت دستگاه جدید “جمع‌‌آوری آلودگی از آب” توسط تولیدکنندگان گیلانی و با همکاری دانشگاه گیلان در حال انجام است.

 

تسنیم

   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار