رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۱ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 25 June
  بندر انزلی لطیف
  ٢۶(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢٩.٩٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢٩.٩٩(in)
اوقات شرعی

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل ، امیر دریادار افشین رضایی حداد ظهر امروز در همایش گرامیداشت ۷ آذر و روز نیروی دریایی  در تالار همایش ناوگان شمال با اشاره به اهمیت دریا و  بهره برداری از مواهب آن در قرآن کریم اظهار داشت: دریا برای انسان ها بهره های مختلفی در عرصه معیشت […]

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل ، امیر دریادار افشین رضایی حداد ظهر امروز در همایش گرامیداشت ۷ آذر و روز نیروی دریایی  در تالار همایش ناوگان شمال با اشاره به اهمیت دریا و  بهره برداری از مواهب آن در قرآن کریم اظهار داشت: دریا برای انسان ها بهره های مختلفی در عرصه معیشت و اقتصاد دارد و منابع موجود در دریا به شرط استفاده درست برای پنج برابر جمعیت کره زمین قابل استفاده است.

امیر دریادار  رضایی حداد گفت: استفاده بهینه از دریا در عرصه انرژی و تولید انرژی می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد.

وی  خطوط حمل و نقل جاده ای ،هوایی ، ریلی و دریایی  را با یکدیگر مقایسه کرد و افزود: استفاده از دریا برای حمل و نقل با انرژی برابر ، نسبت به سایر خطوط از نظر اقتصادی بسیار کم هزینه تر است.

فرمانده ارشد نظامی آجا در گیلان با تاکید بر اینکه ۹۳ درصد از صادرات و واردات کشور از مرزهای دریایی انجام می‌شود، تصریح کرد: تنها ۷ درصد از مبادلات اقتصادی کشور توسط مرزهای خاکی کشور انجام می‌شود.

وی با اشاره به قدرت نیروی دریایی کشور در زمان دفاع مقدس افزود: نیروی دریایی در روزهای آغازین جنگ، چند سکوی مهم عراقی ها رو در عملیات های مختلف نابود کرد و آنها تا پایان جنگ دیگر نتوانستند جمهوری اسلامی ایران را از دریا تهدید کند.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریای ارتش افزود: تامین امنیت ناوگان تجاری کشور در آبهای آزاد از دیگر اهداف نیروی دریایی کشور بعد از انقلاب است و حتی کشور هایی که از مسیر های تجاری ما استفاده می‌کنند برای حفاظت از ناوگان نیروی دریایی ارتش ایران کمک می‌طلبند

امیر حداد با اشاره به منابع غنی دریای خزر و صنعت گردشگری ، تصریح کرد: دریای خزر به دلیل کریدور شمال به جنوب و کاهش هزینه ها در مبادلات اقتصادی برای ما اهمیت ویژه ای دارد.

وی تاکید کرد: اتصال خط راه آهن به کریدور شمال و جنوب اهمیت دریای خزر را برای ما دو چندان می‌کند.

فرمانده ناوگان شمال کشور با بیان اینکه قوانین بین المللی در دریای خزر حاکم نیست افزود: دریای خزر یک دریای بسته است و کشور های حاشیه آن خود قوانین حاکم بر آن را وضع می‌کنند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران پیشنهاداتی را بر اساس اصل انصاف در خصوص تقسیمات این دریا برای پنج کشور و استفاده از منابع آن و مشخصا منابع نفتی داشته است.

رضایی حداد با تاکید بر اینکه ما در دریای خزر رزمایش های متعددی را با شعار صلح و دوستی برگزار کرده ایم افزود: با وجود اقتدار نظامی دم از صلح می زنیم که این نشان از صداقت نیروی دریایی جمهوری اسلامی است.

فرمانده ناوگان شمال با ابراز اینکه  پایگاه‌های دریایی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستارا، انزلی، نوشهر و امیرآباد اشاره دایر است بیان کرد: پایگاه نیروی دریایی ارتش در امیرآباد سال گذشته افتتاح  و ماموریت تامین امنیت شرق دریای خزر را به عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: شناورهای نیروی دریایی ارتش در پایگاه‌های  آستارا و امیر آباد مستقر  و گشت روزانه در منطقه ۲۰ درصد دریای خزر سوی پایگاه های مذکور انجام می‌شود.تسنیم

انتهای پیام/

   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار