رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • السبت ۵ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 21 April
  بندر انزلی ابری
  ١۴(°C)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢٩.٩۴(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢٩.٩۴(in)
اوقات شرعی

خانواده این مرحوم احتمال هر گونه استرس را رد کردند و حتی گفتند وی شب گذشته اوقات خوشی را در کنار خانواده سپری کرده و این سکته قلبی کاملا غیر منتظره بوده است.

دختر نوجوان ۱۸ ساله انزلی چی صبح امروز پیش از امتحان به دلیل ایست قلبی در منزل درگذشت.
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل ، ظهر امروز بعد از انتشار خبر درگذشت این دختر نوجوان در فضای مجازی ، خبرنگار این پایگاه خبری ضمن تماس با مدیریت مدرسه دلیل این اتفاق را جویا شد.
مدیریت مدرسه این دختر نوجوان در خصوص اتفاق پیش آمده به خبرنگار صدای ساحل گفت : وی ۱۸ سال داشته و دانش آموز سال سوم رشته ریاضی و فیزیک بوده و غیبت او در جلسه امتحان باعث شد که ما با منزل وی تماس گرفته و دلیل را جویا شویم اما متاسفانه خبر فوت این دانش آموز به ما داده شد.
این مدیر مدرسه در ادامه به شایعات پیش آمده در خصوص اینکه استرس امتحان دلیل سکته قلبی دانش آموز شده است نیز گفت: این موضوع صحت ندارد ،خانواده این مرحوم احتمال هر گونه استرس را رد کردند و حتی گفتند وی شب گذشته اوقات خوشی را در کنار خانواده سپری کرده و این سکته قلبی کاملا غیر منتظره بوده است.
 
وی با بیان اینکه در پرونده ی این دانش آموز هیچ گونه بیماری و سابقه ی قلبی گزارش نشده است تصریح کرد: ورزش از برنامه های همیشگی او بوده و هیچ مشکل خاصی در مدرسه نداشته و در سلامت کامل بود.
 
 
نباید دانش‌آموزان را تحت فشار قرار داد / دانش‌آموزان بهتر است با معده سبک‌تر در جلسات امتحان حاضر شوند
 
با توجه به اتفاق پیش آمده صدای ساحل در خصوص این نوع بیماری در دانش آموزان نیز با عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز مصاحبه داشته که وی با اشاره به چنین اتفاق هایی تاکید کرد: استرس‌ و اضطراب در دانش‌آموزانی که مشکل “شلی یا افتادگی دریچه میترال قلب ” دارند، عوارض بیشتری دارد.
وی خانواده را عامل مهمی در جهت کمرنگ کردن عوامل اضطراب دانست و افزود: نباید دانش‌آموزان را تحت فشار قرار داد و از امتحان برای آنان غولی ساخت که دانش‌آموز تصویر بدی از امتحان در ذهن خود ترسیم کند
این فوق تخصص قلب و عروق همچنین گفت : دانش‌آموزان در این ایام باید آرامش داشته باشند و عوامل اضطراب را از خود دور کنند البته داروهایی وجود دارد که می‌توان با تجویز و تحت نظارت پزشک، در جهت کاهش عوارض استرس از آن سود برد.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران در پایان خاطر نشان کرد : دانش‌آموزان بهتر است با معده سبک‌تر در جلسات امتحان حاضر شوند و در عین حال استفاده از ویتامین‌های موجود در میوه‌ و سبزی نیز عامل مهمی در این خصوص است همچنین بهتر است دانش‌آموزان به فعالیت فیزیکی، ورزش و اکسیژن‌گیری توجه کافی داشته باشند و به بهانه درس خواندن خود را در یک اتاق حبس نکند ، همه این عوامل باعث می‌شود اضطراب و استرس در آنها کاهش یافته و گردش طبیعی خون در بدن وجود داشته باشد.

 

خبرنگار: لیلا فیضی

   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار