رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
 • الجمعة ۱۰ رمضان ۱۴۳۹
 • 2018 Friday 25 May
  بندر انزلی Mostly Cloudy
  ٢۶(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢٩.٨٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢٩.٨٧(in)
اوقات شرعی

دادستان عمومی و انقلاب فومن گفت: افرادی که به بیت المال دست درازی کنند صلاحیت ماندن در جایگاه های حکومت اسلامی را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل به نقل از ۸ دی ، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق ایران عقیده شب گذشته در جمع عزاداران حسینی در مهدیه رشت اظهار داشت: بعدی که انسان را در مقابل گرفتاری‌ها و مشکلات حفظ می‌کند بُعد معنوی انسان است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فومن با بیان اینکه بُعدی که باعث می‌شود انسان در مقابل انحرافات و بسیاری از کج روی‌ها مقابله و خود را حفظ کند بُعد معنوی انسان است افزود: بُعد معنوی در وجود انسان است.

ایران عقیده با اشاره به اینکه حکومتی که تشکیل آن صرفاً جهت امور مادی انسان باشد و فقط به امورات مادی انسان توجه کند به بُعد اصلی انسان توجه نکرده است افزود: اسلام بُعد معنوی انسان را بالاتر از بُعد مادی آن قرار داده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فومن خاطرنشان کرد: اگر بُعد مادی در انسانی تقویت و بُعد معنوی انسان رها شود آن انسان مُحمل و توخالی است و نمی‌تواند در مقابل مشکلات ایستادگی کند.

وی با اشاره اینکه حضرت علی(ع) نامه‌ای به استاندار بصره نوشت و فرمود”به من خبر دادند که تو در مجالسی شرکت می‌کنی که سفره های رنگارنگ با غذاهای متنوع پهن می‌کنند” افزود: حضرت علی(ع) فرمود عده‌ای بر این تفکر هستند چون من نان خشک می‌خورم ناتوان هستم ولی به آنان بگوئید “علی(ع) همانند درختی است که در بیابان رشد کرده و در مقابل طوفان و کم آبی مقاومت کرده است و اکنون تنومند و قوی است”.

ایران عقیده با بیان اینکه حضرت علی(ع) با نفس خود مقابله کرد چون دارای بُعد معنوی بسیار قوی بود گفت: در طول ۸ سال دفاع مقدس شاهد مقاومت جوانانی بودیم که از نظر مادی و امور دنیوی بسیار ضعیف ولی از نظر ایمان و عقیده بسیار قوی بودند.

وی با اشاره به جوانانی که در ۸ سال دفاع مقدس از نظر سلاح‌های پیشرفته بسیار ضعیف بودند ولی دشمن با شنیدن نام آنها و تکبیر گفتن آنها وحشت می‌کرد افزود: آنچه باعث استوار بودن انسان می‌شود امور معنوی است و اگر ابزار مادی در اختیار امور معنوی قرار بگیرد ارزشمند است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فومن گفت: چنانچه فلسفه سیاسی حکومت‌ها به سمتی حرکت کند که تشکیل حکومت صرفاً به مادیات جامعه توجه کند و به معنویات در جامعه توجهی نداشته باشد یک بُعد انسان را مورد توجه قرار داده و نیازهای باطنی و درونی انسان را فراموش کرده است.

ایران عقیده با اشاره به نظام و حکومت اسلامی که باید بر مبنای قرآن و تعالیم پیغمبر(ص) قرار بگیرد و اصل نگاه آن بر امور معنوی باشد تصریح کرد: امورات مادی در حکومت اسلامی باید به‌عنوان یک ابزار مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به روایتی ازحضرت علی(ع) که فرمود “مومن کسی است که دین و ارزش‌های دینی و معنویت اصل و دنیا برای او ابزار است” گفت: فاجر، دین را ابزار و آن را فدای دنیای خود می‌کند و افرادی که با چهره‌های موجه مردم را فریب می‌دهند از ابزار فریب دهنده برای دنیای خود استفاده کرده است.

ایران عقیده با بیان اینکه در حکومت اسلامی اموال و دنیا باید ابزار و اهرم برای تعالی انسان باشد خاطرنشان کرد: افرادی که به بیت المال دست درازی کنند و خود نیز در بستر بیت المال قرار بگیرند با ماهیت حکومت اسلامی در تضاد است و صلاحیت ماندن در آن جایگاه را ندارند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فومن با اشاره به اینکه اسلام حکومتی تاسیسی و ابتکاری و خود دارای برنامه برای حکومت اسلامی است مطرح کرد: در راس حکومت اسلامی باید شخصی قرار گیرد که از طرف خداوند اجازه حاکمیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) از طرف خداوند اذن حکومت داشت و خداوند به پیامبر(ص) اجازه حکومت برای تبلیغ و تشکیل حکومت داد افزود: شخصی که از بعد از پیامبر(ص) اذن از طرف خدا نداشته باشد و به حکومت برسد اشغال جایگاه در حکومت اسلامی حرام است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فومن تصریح کرد: مبنای استنباط احکام قرآن، سنت، عقل و یا اجماع است و شرط شیعه آن است که از اجماع نظر امام معصوم(ع) و پیامبر(ص) جلب شود.

این کارشناس امور مذهبی خاطرنشان کرد: در زمان معصوم آن چیزی که باعث درست شدن حکومت و انتصاب آن می‌شود عصمت است و تا زمانی‌که عصمت نباشد نمی‌تواند حکومت کند و در زمان غیرمعصوم تعیین کننده ولی، عدالت و عدل است.

انتهای پیام/


منبع : تسنیم
   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار