رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۱ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 25 June
  بندر انزلی لطیف
  ٢۶(°C)
  وزش باد آرام
  فشار ٢٩.٩٩(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢٩.٩٩(in)
اوقات شرعی

رئیس شورای شهر بندر انزلی با تاکید بر اهمیت همدلی و همگرایی برای توسعه شهری در این شهرستان گفت: دولت‌ها حاضر نشدند که امور شهر را به‌دست شوراها بسپارند و تصدی‌گری خود را کاهش دهند.

امیر احمدی‌فرد پیش از ظهر امروز در آیین معارفه حسن پورقربان به عنوان شهردار جدید انزلی با اشاره به کاستی‌ها در قوانین شوراها اظهار داشت: در سال‌های گذشته شوراها و شهرداری‌های کل کشور مظلوم واقع شدند.

رئیس شورای شهر بندرانزلی با بیان اینکه در تمام دنیا کلید شهر را دست شهردار می‌دهند، اعلام کرد: ما هم در کشورمان فعالیت‌های زیادی برای شهردار تعریف می‌کنیم ولی با این وجود در اداره شهر ۲۳ اداره دیگر نیز فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه دولت‌ها حاضر نشدند که امور شهر را به‌دست شوراها بسپارند و تصدی‌گری خود را کاهش دهند افزود: نمی‌توان به توسعه شهرها تک بعدی نگاه کرد و امیدواریم رئیس جمهور لایحه یکپارچه‌سازی شهرستان‌ها را تقدیم مجلس کند.

احمدی‌فرد با اشاره به اینکه شورای چهارم بندر انزلی خشت اول را در مدیریت شهری کج گذاشت خاطرنشان کرد: در شورای چهارم بحث و درگیری و جدل داشتیم اما همه یک هدف داشتیم و به فکر عمران و آبادی شهر بودیم اما اگر صریح بگوییم موفق نبودیم.

رئیس شورای شهر بندر انزلی با بیان اینکه به فرموده قرآن کریم سرنوشت هیچ قومی عوض نمی‌شود مگر اینکه خودشان بخواهند، عنوان داشت: حضور مردم در حماسه ۲۹ اردیبهشت ماه بیانگر این بود که به‌دنبال تغییر در بندر انزلی هستند.

وی با تصریح بر اینکه متاسفانه بعضی از مسئولان انزلی این تغییر را باور نکردند و هنوز ضعف‌های گذشته را گردن شورای جدید می‌اندازند، گفت: اگر با این نوع کارها مشکلات شهر حل می‌شود من حاضرم همه مشکلات گذشته را بر عهده بگیرم اما ما امروز نیازمند همدلی هستیم.

احمدی‌فرد همدلی و هم افزایی را مهمترین عامل توسعه شهری دانست و ابراز داشت: با مقصر کردن همدیگر مشکلی از مشکلات مردم حل نشده و درد مردم دوا نمی‌شود.

رئیس شورای شهر بندر انزلی گفت: ما در چهار سال گذشته روزهای سختی را سپری کردیم، پیام ۲۹ اردیبهشت را شورای پنجم هم درک کرد و هم دریافت کرد و مردم دیگر برای اشتباه مسئولان با صندوق قهر نمی‌کنند بلکه می‌آیند و مسئولان را تغییر می‌دهند.

احمدی‌فرد خاطرنشان کرد: خیلی خوشحالم که امروز کسی بر کرسی شهرداری بندر انزلی تکیه زده که در این زمینه تخصص دارد و قرار نیست همچون گذشته برای اولین بار در بندر انزلی آزمون و خطا و تمرین شهردار شدن انجام دهد.

وی با اشاره به مهمترین دلایل خود برای انتخاب حسن پورقربان به‌عنوان شهردار انزلی تصریح کرد: وی یکی از شهرداران برتر استان در کسب بودجه و اعتبار برای شهرداری است و برنامه‌های ویژه‌ای برای عملکرد مالی شهرداری در بودجه جاری و عمرانی دارد.

 

تسنیم

   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار