رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • السبت ۵ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 21 April
  بندر انزلی ابری
  ١۴(°C)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢٩.٩۴(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢٩.٩۴(in)
اوقات شرعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل به نقل از گیل نگاه ، پس از پیروزی دکتر ذبیح الله نیکفر با ۴۷۳۴۱ رای در انتخابات ۷ اسفند ۹۴، با توجه به بی‌تجربگی ایشان در امور اجرایی – مدیریتی و عدم آشنایی لازم با فرآیند و روند معمول حاکمیتی، بیم ضعف و کاستی در اجرای مسئولیت نمایندگی‌شان […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل به نقل از گیل نگاه ، پس از پیروزی دکتر ذبیح الله نیکفر با ۴۷۳۴۱ رای در انتخابات ۷ اسفند ۹۴، با توجه به بی‌تجربگی ایشان در امور اجرایی – مدیریتی و عدم آشنایی لازم با فرآیند و روند معمول حاکمیتی، بیم ضعف و کاستی در اجرای مسئولیت نمایندگی‌شان وجود داشت، هرچند در آن زمان و قبل انتخابات، هوادارانشان بر این نکته تأکید داشتند که بهره‌گیری از مشاوران، این عزیز را در تقویت این امر یاری خواهد کرد، اما متأسفانه روندی که نماینده فعلی مردم لاهیجان و سیاهکل از ابتدای نشستن بر کرسی سبز بهارستان دنبال کردند، به راحتی ثابت کرد که نه تنها رایزنی ایشان با مشاوران کارآمد نبود، بلکه ظاهراً مشاوران نیز مانند دکتر، در راهی که برگزیدند، از تجربه لازم برخوردار نیستند.

«خوش بود گر محک تجربه آید به میان…»
رفتارهای عجیبی که نماینده محترم لاهیجان و سیاهکل در این مدت کوتاه نمایندگی از خود نشان دادند، بیش از پیش بر بی‌تجربگی و خامی رفتار، کردار و تفکرشان صحّه نهاد.

نامه دکتر نیکفر به مدیرکل آموزش و پرورش جهت انتصاب رؤسای ادارات حوزه انتخابیه‌ ایشان، که حاوی لیستی سه نفره برای هر شهرستان بود، به دلیل دخالت مستقیم در قوه مجریه، شایسته نکوهش است و عجیب‌تر از آن، تحصن بیجا بر روی آن موکت معروف مقابل ورودی ساختمان اداره کل است، که بعد از عدم همکاری اداره کل استان، از ایشان سر زد و مهر تأیید دیگری بر ناپختگی‌شان است.

 

%d9%86%db%8c%da%a9%d9%81%d8%b1-%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%b2-500x373

 

تماس‌های مکرر ایشان با مدیران کل ادارات، برای برکناری رؤسای ادارات موفقی چون گاز، راه و بنیاد مسکن و …، نشان از این دارد که مشاوران‌شان بدون توجه به عملکردها، فقط دردِ حضور افراد را دارند و حداقل پروتکل‌ها و لابی‌گری‌های لازم برای این جابجایی‌ها را به ایشان نیاموخته‌اند و این فستیوال با استیضاح ناموفق وزیر آموزش و پرورش کامل شد!

متأسفانه این اعمال نامناسب و نابه‌جا به این موارد ختم نشد و نمی‌شود و مواردی از این دست بسیارند، از جمله: نامه به وزیر جهاد برای عزل مدیر دولتی؛ تهدید حامیان دولت به افتادن در گودال؛ تیغ بران بر گلوی مسئولین و مسائل بسیار دیگری که قصد نگارنده در این مجال پرداختن به آن‌ها نیست.

نکته‌ قابل توجه و تأمّل در این میان، اقدام عجیب دکتر نیکفر برای برچیدن اداره دخانیات شهرستان لاهیجان بود، اداره‌ای که نمایندگی شرق گیلان را نیز عهده‌دار است.

ابتدا ایشان با اقداماتی ناموفق، پس از کش و قوس فراوان که از ابتدا نیز مشخص بود راه به جایی نخواهد برد، برای عزل مدیر اداره دخانیات لاهیجان تلاش نمودند و چون در این امر ناکام ماندند، تیشه‌ای بر دست، ریشه‌ شهر و سرزمین خود را هدف گرفتند و در مذاکره‌ای با مسئولین سازمان دخانیات کشور خواهان برچیده شدن اداره دخانیات لاهیجان شدند.

آقای نیکفر طبق قانون مسئولیت نظارتی دارند اما با دخالت‌های عجیب‌شان در امور اجرایی، حتی فرماندار محترم را بر آن داشتند که به جای تمرکز صرف بر امور محوله اجرایی خودشان، مراقب عملکردهای عجیب دکتر نیکفر نیز باشند که مبادا ایشان در اقدامی انتحاری اداره‌ای را به کل منحل کنند.

چرا ایشان حداقل سبقه عملکرد نمایندگان پیشین را چراغ راه خود نمی‌کنند؟ به عنوان مثال هنوز هم فراموش نشده است که در دوره نمایندگی آقایان قاسمی و ندیمی، با همه نقدهایی که به هر دو نفر وارد است، جهت رفاه حال مردم، نمایندگی اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در سال ۸۹ در لاهیجان و شعبه تأمین اجتماعی در سال ۹۲ در سیاهکل با تلاش این عزیزان افتتاح گردید.

عجیب است که نماینده فعلی نه تنها تا به امروز اقدام قابل ملاحظه‌ای در امر نظارت و تقنین انجام نداده‌اند و به شعار انتخاباتی‌شان که همانا «هوای تازه» بود، جامه عمل نپوشاندند بلکه در جهت برچیدن بساط ادارات اقدام می‌کنند.

بیم آن است که روزی شاهد باشیم که ایشان پیشنهاد برچیدن ادارات راه و شهرسازی، گاز و بنیاد مسکن و … را نیز بدهند و با روندی که در پیش گرفته‌اند، چنین اقدامی نیز از ایشان بعید نخواهد بود.

چه زیبا گفت شیخ اجل:
«امید عافیت آن‌گه بود موافق عقل که نبض را به طبیعت شناس بنمایی…»
و
«بوریا باف اگر چه بافنده است نبرندش به کارگاه حریر»

   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار