رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • السبت ۵ شعبان ۱۴۳۹
 • 2018 Saturday 21 April
  بندر انزلی ابری
  ١۴(°C)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢٩.٩۴(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 3-Moderate
  رطوبت ٢٩.٩۴(in)
اوقات شرعی

مقیمی با بیان اینکه نتایج این اقدامات به مقام معظم رهبری و بخش های مربوطه ارائه شد ، افزود: جلساتی در محضر مقام معظم رهبری تشکیل شد که معظم له تاکید کردند باید کارهای مهمی انجام شود و ضرورت کاهش آسیب های اجتماعی به عنوان یک دستور، از سوی ایشان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل ، محمدحسین مقیمی در گفت و گوی ویژه خبری سیمای مرکز گیلان ( شبکه استانی باران) افزود : تا امروز تمام موضوعات طبق برنامه زمانبندی ، انجام شده و در هیچ موضوعی عقب نیستیم.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی یادآور شد: براساس برنامه زمانبندی، هرجا که نیاز به هماهنگی با شورای نگهبان یا مجلس بوده، اقدامات لازم انجام شده است.

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر در رشت گفت: بدنبال این هستیم که با اجرای طرح های پدافند غیرعامل، ضریب امنیت ملی را افزایش دهیم.

وی اظهار کرد: براساس قانون برنامه پنجم توسعه، در هر پروژه عمرانی و اقتصادی باید طرح پدافند غیرعامل آن به تصویب برسد و دارای پیوست پدافند غیرعامل باشد.

مقیمی ادامه داد : بایستی تهدیداتی را که در آینده می تواند وجود داشته باشد، شناسایی کنیم و پایداری سیستم را بالا ببریم.

وی با اشاره به تهدیدات بویژه تهدیدات زیستی و سایبری تصریح کرد: باید توجه کنیم که اگر کسی قصد تهدید و یا تخریب داشته باشد چه دشمن خارجی و چه افرادی از داخل، با اجرای پدافند غیرعامل آنقدر هزینه شان بالا برود که از انجام آن کار، منصرف شوند.

مقیمی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه پدافند غیرعامل اشاره و اضافه کرد: در سال ۱۳۸۲ که سیاست های کلی پدافند غیرعامل به تایید رهبری رسید، موضوعات آن ابلاغ شد و در استان ها شورای پدافند غیرعامل به ریاست استانداران آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: پدافند غیرعامل برای شریان های حیاتی است که بایستی از امکانات محافظت شود و باید امنیت ملی به گونه ای باشد که از سرمایه گذاری هایی که انجام می دهیم، بتوانیم در هر شرایطی استفاده کنیم .

قائم مقام وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش افزود: دولت تدبیر و امید در آغاز به کار، مطالعه بسیار قوی از طریق دانشگاهیان و متخصصان درباره آسیب های اجتماعی کشور انجام داد که نتایج تجزیه و تحلیل شده ، بسیار تکان دهنده بود.

مقیمی با بیان اینکه نتایج این اقدامات به مقام معظم رهبری و بخش های مربوطه ارائه شد ، افزود: جلساتی در محضر مقام معظم رهبری تشکیل شد که معظم له تاکید کردند باید کارهای مهمی انجام شود و ضرورت کاهش آسیب های اجتماعی به عنوان یک دستور، از سوی ایشان صادر شد.

وی ادامه داد: هم اکنون شورای اجتماعی در وزارت کشور ایجاد شده که این شورا، مسائل اجتماعی و تکالیفی که برای سازمان ها و دستگاه ها مشخص شده را پیگیری و رصد می کند.

وی با بیان اینکه تمامی نهادها عزم خود را برای رفع مسائل اجتماعی جزم کرده اند، ابراز امیدواری کرد که با توجه به وارد شدن همه سازمان ها و دستگاه ها و با مشارکت مردم، آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش یافته و کنترل یابد.

مقیمی خاطرنشان کرد: پنج محوری که توسط وزیر کشور در همایش استانداران مطرح شد، مسائل اجتماعی و اقتصاد مقاومتی از جمله این محورها بوده است.

 مقیمی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: معاون اول رئیس جمهوری، مدیریت ستاد اقتصاد مقاومتی را برعهده دارد و در استان ها این وظیفه، بر عهده استانداران گذاشته شده است.

وی افزود: در ۳۱ استان کشور، جلسات ستادهای اقتصاد مقاومتی با دستگاه های اجرایی به طور منظم تشکیل می شود و در راستای تحقق این راهبرد مهم، حدود یکصد وظیفه وزیران به مدیران کل استانی تفویض می شود.

مقیمی اقتصاد مقاومتی را مقاومت در مقابل تکانه های عظیم و سنگین توصیف و بیان کرد: باید فشارها ، کمترین اثر را داشته باشد و اکنون شرایطی فراهم است که کار بزرگی در کشور انجام شود اما تا رسیدن به اهدافی که دنبال می کنیم، فاصله داریم.

گفتنی است :  همایش ملی پدافند غیرعامل در حوزه دریای خزر، با حضور محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور و با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی، سازمان ها و نهادهای حاکمیتی و دولتی، با هدف هم افزایی علمی و تولید دانش بومی مرتبط با مسائل دریای خزر و حوزه آن در زمینه پدافند غیر عامل در دانشگاه گیلان گشایش می یابد

انتهای پیام /

   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار