پیشخوان خبر » تیتر دو
کد خبر : 5920
دوشنبه - ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵
چشم را کور نکنید، ترمیم ابرو پیشکش:

احداث نخستین فرودگاه آبی خاورمیانه درانزلی، از حرف تا عمل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل ، چند روزی است که وعده عجیب احداث نخستین فرودگاه آبی خاورمیانه در بندرانزلی توسط یکی از اعضای شورای شهر این شهرستان در بین مردم دست به دست می چرخد ، وعده ای که اگرچه فریبنده و جذاب است اما برای مردم انزلی بسیار دور از ذهن و بیشتر شبیه به یک شوخی بزرگ است.

این روزها مردم شهرستان بندرانزلی از وضعیت نا مساعد کوچه و خیابان های شهر رنج می برند و رانندگان خودروهای سواری هر روز با دست اندازهایی سر و کار دارند که علاوه بر ضررهای اقتصادی برای آنها جان عابرین پیاده را در روزهای بارانی به خطر می اندازد.

این عضو شورای شهر انزلی در حالی احداث فرودگاه آبی را راهی برای رسیدن به توسعه پایدار می داند که تعداد  زیادی از جوانان این شهر از سر ناچاری و به دلیل بیکاری انزلی را به مقصد شهر ها ، استانها و حتی کشورهای اروپایی برای یافتن کار و زندگی بهتر ترک کرده اند.

سوال ما از عضو محترم شورای شهر انزلی که چنین وعده ای آرمانی را از طریق رسانه ها به گوش مردم می رساند این است که شهری که چند هزار نیروی انسانی جوان خود را به دلیل مهاجرت از دست داده است چگونه می خواهد به توسعه پایدار برسد؟

عضو شورای شهر انزلی فرودگاه آبی را راهکار مناسبی برای افزایش میزان گردشگری می داند و این در شرایطی است که ترمینال مسافربری بندرانزلی به بسیاری از مناطق کشور به صورت مستقیم اتوبوس ندارد و مردم ناچاراند از ترمینال مسافربری شهر همسایه (رشت) برای سفر به این شهرها استفاده کنند.

سالهاست که شهر انزلی از نظر خطوط حمل و نقل توسعه چندانی نیافته و مردم از تک خیابانی برای عبور و مرور استفاده  می کنند که در ساعات مختلف روز ترافیک سنگینی بر آن حاکم است و به فرض اگر شخصی در ساعات پر ترافیک بخواهد از تاکسی و یا اتوبوس برای حرکت از منطقه کلویر به سمت منطقه غازیان استفاده نماید باید بیش از یک ساعت در ترافیک بماند در صورتی که در حالت عادی  و کم ترافیک با زمانی حدود ۱۵ دقیقه می تواند این مسیر را بپیماید.

شاید وعده ی احداث نخستین فرودگاه آبی خاورمیانه وعده ای شیرین باشد ، اما شیرین ترین وعده برای مردم انزلی حل مشکلات زیر ساختی و ترافیکی شهر و آسفالت مناسب برای آمد و رفت خودرو ها است.

اینکه یک عضور شورای شهر چنین وعده ایی می دهد در نوع خود جالب است اما با توجه به ده ها وعده تحقق نیافته در شهر انزلی لازم است باهم تک بیتی از شعر حضرت سعدی را مرور نماییم:

سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی

به عمل کار برآید به سخندانی نیست