وعده ها
کد خبر : 6025
جمعه - ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
رئیس شورای اسلامی شهر بندرانزلی:

یادمان “نخبه ریاضی کشور” در بندرانزلی بنا می‌شود‌

به گزارش پایگاه خبری صدای ساحب به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرانزلی، محمدرضا بدیعی‌فر ظهر امروز در دیدار با جمعی از شهروندان ناحیه ۲ این شهر با اشاره به تقاضای شهروندان در خصوص بزرگداشت مرحوم علیرضا سایه‌بان نخبه ریاضی کشور اظهار داشت: حادثه غم‌انگیز  اسفند ۷۶ و درگذشت هفت نخبه علمی کشور بر اثر سانحه رانندگی فراموش ناشدنی‌ است.

وی با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری در ۲۶ اسفند ۷۶ در خصوص درگذشت مرحوم سایه‌بان و ۶ دانشجوی نخبه دیگر، افزود: برای تربیت سایه‌بان‌ها خانه ریاضی انزلی شکل گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر انزلی پاسداشت مرحوم سایه‌بان را پاسداشت و تکریم نخبگان انزلیچی و هویت علمی این شهرستان دانست و گفت: سیره اخلاقی مرحوم سایه‌بان الگویی برای جوانان انزلیچی است.

بدیعی‌فر با اشاره به نوسازی و بهسازی یادمان مرحوم سایه‌بان، تصریح کرد: یادمان جدیدی برای پاسداشت “مرحوم سایه‌بان” جوان فقید نخبه علمی این شهرستان در انزلی احداث می‌شود.

وی با ابراز اینکه باید تلاش شود تا نقش نخبگان و فرهیختگان انزلی در توسعه پایدار این شهر افزایش یابد، خاطرنشان کرد: شورای چهارم با همین هدف مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر انزلی را راه‌اندازی می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر انزلی با اشاره به نامگذاری معابر، کوچه‌ها و شهرک‌های این شهر به نام شهدا، فرهیختگان، علما و نام‌آوران انزلیچی، تاکید کرد: از پیشنهادات مردمی در ین زمینه استقبال می‌کنیم.

بدیعی‌فر خاطرنشان کرد: کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرانزلی آماده دریافت و پیگیری طرح‌های فرهنگی، ورزشی، هنری و اجتماعی شهروندان در چارچوب قانون است.

وی در پاسخ به شهروندان در خصوص وضعیت نامناسب آسفالت برخی معابر انزلی، اظهار داشت: برای رفع مشکل آسفالت با کارخانه‌های بسیاری مکاتبه کردیم و چندبار هم برای بازدید از کیفیت کارها به تبریز و دیگر شهرها سفر کردیم و معتقدیم ارتقای کیفیت آسفالت معابر باید به‌صورت ریشه‌ای حل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرانزلی افزود: شهرداری مکلف است تا در چارچوب وظایف ابلاغی در خصوص رفع مشکلات آسفالت برخی معابر که شهروندان تقاضا دارند به‌صورت ویژه اقدام کند.