رفتن به بالا

صدایی از اعماق وجود ساحل نشینان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
 • الإثنين ۱۱ شوال ۱۴۳۹
 • 2018 Monday 25 June
  بندر انزلی لطیف
  ٢٩(°C)
  وزش باد ۴(mph)
  فشار ٢٩.٩٨(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 9-Very High
  رطوبت ٢٩.٩٨(in)
اوقات شرعی

رئیس شورای کارگری مجتمع دوچرخه‌سازی قوچان گفت: این کارخانه طبق‌نامه مالک کارخانه از تاریخ ۱۲ اسفند ماه ۹۵ رسما تعطیل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای ساحل ، کارخانه دوچرخه‌سازی آساک قوچان که یکی از بزرگترین کارخانه‌های دوچرخه‌سازی در خاورمیانه محسوب می‌شود و محل ایجاد اشتغال برای بسیاری از هموطنان در این منطقه به شمار می‌آید، رسما تعطیل شده است.

مجتمع صنعتی دوچرخه‌سازی قوچان با نام تجاری «آساک دوچرخ» در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در سال ۱۳۶۲ طرح‌ریزی و در ۲۲ مهرماه ۱۳۷۷ با ظرفیت تولیدی ۳۰۰ هزار دستگاه دوچرخه در سال به بهره‌برداری رسید. اما در نهایت مشکلاتش به دلیل رکود کنونی و همچنین بی‌تدبیری مدیران و مسئولان آن به اوج خود رسید و این کارخانه را به پایان خط ۳۰ ساله خود رساند.
یونس ضیائی، رئیس شورای کارگری مجتمع دوچرخه‌سازی قوچان در رابطه با تعطیلی این کارخانه گفته است که این کارخانه طبق‌نامه مالک کارخانه از تاریخ ۱۲ اسفند ماه ۹۵ رسما تعطیل و ۴۰ کارگر باقی مانده در این واحد تولیدی نیز رسما بیکار شده‌اند.
او به عدم پرداخت حقوق و معوقات کارگران توسط کارفرما اشاره کرده و بیان داشته که حقوق کارگران این کارخانه ۲۲ ماه پرداخت نشده، همچنین ۲۵ ماه بیمه واریز نشده و طی سه سال اخیر هیچگونه پاداش و عیدی نیز به کارگران پرداخت نشده است.
یکی از شهروندان قوچانی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار «نسیم آنلاین» در رابطه با تعطیلی این کارخانه گفته نزدیک انتخابات مجلس سال ۹۴ بود که برخی از مسئولان به دلیل تبلیغات بیان کردند که چرخ کارخانه دوچرخه‌سازی آساک دوباره خواهد چرخید و این تبلیغات در بسیاری از رسانه‌ها نیز منتشر شد اما بعد از انتخابات هم هیچ تغییری صورت نگرفت. وی ادامه داده است که وامی گرفتند تا معوقات کارگران پرداخت شود اما تنها بخش کوچکی از وام گرفته شده نیز به کارگران پرداخت شد.
به گفته بسیاری از شهروندان قوچانی این روزها دوچرخه‌های ساخت چین و تایوان است که در بازار جایگزین دوچرخه‌های آساک شده و این در حالی است که تا پیش از بسته شدن این کارخانه، هیچ یک از فروشگاه‌های منطقه تمایلی برای فروش دوچرخه‌های وارداتی نداشتند.
منبع : نسیم آنلاین
   

کانال تلگرام صدای ساحل

  telegram
     

اخبار مرتبط

 

لینک کوتاه

     

اشتراک گذاری با :

telegram-icon-1  

نظرات

آخرین مطالب

بایگانی اخبار